W jaki sposób przygotować przewóz okien PCV?

Written by Jakub

Okna PCV należą do obiektów, których transport wymaga zachowania nadzwyczajnej uwagi. Łatwo powiedzieć, ale w jaki sposób to osiągnąć? Proces transportu z uwagi na wielkość okien PCV i ich łamliwość,  sugerujemy zlecić firmie transportowej. Trzeba jednak uprzednio pomyśleć o przygotowaniu okien do załadunku. W jaki sposób to zrobić? Okna muszą zostać zapakowane, oklejone folią strecz. W przypadku gdy przewozimy więcej niż tylko jedno okno, włożyć między okna np. karton, aby zabezpieczał przed porysowaniem. Najskuteczniejszą techniką transportu okien PCV czy szkła jest załadowanie na specjalistyczny, drewniany wieszak skonstruowany do transportu okien. Skoro kurier ma na aucie zamontowany wieszak do przewozu okien, wtenczas mogą być transportowane bez opakowań. Okna PCV będą przewożone taką metodą, iż będą oparte o stojak. Okna PCV zawsze muszą być zabezpieczone pasami i specjalnymi matami, specjalnie aby absolutnie nie uległy zepsuciu.

CZUJNOŚĆ! Powinno się zawsze spytać transportowca czy dostarcza wieszaków do transportu okien. Czasem mogą doliczyć oni dodatkową opłatę przy takim zleceniu.

Ile kosztuje transport okien do domu?

  • Cena przewozu okien jest zależna od kraju a także wymiarów i ilości okien.

Tranzyt okien w Polsce

  • W momencie transportu pojedynczego okna dla przykładu tarasowego koszt takiego przewozu wynosi około 110-260 pln

Przewóz okien PCV do Czech

  • Koszt przewozu okien PCV z naszego kraju do obcego kraju wynosi 450 – 900 zł

Jak da radę zaobserwować przewóz okien do domu jest stosunkowo drogi dlatego należy spędzić sporo życia wyszukując najatrakcyjniejszej propozycji lub zakupić okna po przyjeździe i nie przejmować się przewozem. Owo podejście oszczędzi nam dużo wysiłków jednak asortyment za granicą może być ubogi w porównaniu z naszą ojczyzną, która jest największym europejskim eksporterem okien.