Który produkt zapachowy zamówić do pojazdu towarowego?

Written by Angelika

Pojazdy ciężarowe w temacie zapachów specjalnie nie różnią się od samochodów osobowych. Różnica polega przeważnie przede wszystkim na tym, jak dużo czasu spędza się w danym aucie. Zauważalnym jest to, iż w aucie osobowym przeważnie siedzi się tylko tyle czasu, ile zajmuje przedostanie się z punktu A do celu podróży, tuż po tym się wysiada i samochód przestaje być ważny. W temacie pojazdu towarowego jest to najczęściej miejsce pracy, zatem możemy się spodziewać, że będziemy z dostawczakiem znacznie dłużej podczas każdej podróży. Taki niezbity fakt potrafi wpłynąć na naszą decyzję, chociaż nie jest to też całkowicie rygorystyczna reguła. Warto o tym wspomnieć, ponieważ zawsze każda decyzja odnosząca się do bukietu zapachów jest to w ostatecznym rozrachunku sprawa indywidualnej decyzji i subiektywnych upodobań.

Choinka czy odświeżacz na nawiew?

W sprzedaży jest obecnie wiele aparatów wydzielania zapachów. Od zamierzchłego czasu najpowszechniejsze są sztampowe choinki zapachowe, które to niespiesznie uwalniają własny zapach zwyczajnie przez emanowanie nim. Alternatywą są coraz bardziej popularne zapinki na wentylatory, w których dopiero dynamiczny przepływ powietrza umożliwia na uzyskanie silnego zapachu w aucie. W praktyce nie ma wyraźnej różnicy pomiędzy nimi, jednakże w przypadku tych montowanych na wywiewie można uzyskać silniejszy zapach w bardzo krótkim okresie czasu, co może okazać się korzyścią godną przemyślenia.

Najładniejsze bukiety zapachów

Aromaty w aucie zależą oczywiście od osobistego przekonania kierowcy, co absolutnie nie zmienia w niczym faktu, iż wybrane aromaty mają możliwość posiadać działanie powodujące niekorzystne zachowania. Są nimi zwykle wszelkie słodkie zapachy, na przykład aromaty kwiatów i wanilia. Ich grzechem bywa to, iż powodują u kierowców senność i szczególnie w komplecie z ciepłym powietrzem bywają zwyczajnie zgubne dla prowadzącego. O wiele odpowiedniejszą opcją są aromaty rześkie, np na bazie cytrusów lub niezwykle intensywne, korzenne. Jak zawsze musi być to przede wszystkim bukiet zapachowy, który podoba się kierowcy i dobrze się mu kojarzy, zawdzięczając czemu będzie on uprzyjemniał siedzenie w samochodzie, a nie wyłącznie zakrywał potencjalne nieprzyjemne zapachy.