Koperty kurierskie – fachowe wykorzystania

Written by Jakub

Składnikiem przesądzającym o wysokim pułapie bezpieczeństwa kopert SecureBAG jest rama zrobiona z wytrzymałej, wzmacnianej folii i typ użytej taśmy klejącej.

Taśma „niskiego bezpieczeństwa” stosuje powierzchnię kleju permanentnego, takiego samego jak w kopertach kurierskich z nadrukiem, ujawniającego próby włamania mechanicznego. Koperta kurierska „średniego bezpieczeństwa” posiada taśmę zabezpieczającą stwierdzającą ślady ingerencji przy typowych metodach włamań. Taśma celulozowa high security jest dodatkowo wyekwipowana w indykatory termiczne oraz zawilgocenia. Taki wariant taśmy wyróżnia się najlepszym poziomem zabezpieczenia, co zostało potwierdzone aprobatą Ośrodka Inżynierii Precyzyjnej. Taśma demaskuje próby dostania się do zawartości koperty dzięki wykorzystaniu wszystkich obecnie stosowanych technik manipulacji (mechanicznej, przy działaniu niską i wysoką temperaturą, a dodatkowo metodzie wodnej).

Wyjątkową grupą foliopaków SecureBAG są foliopaki bezpieczne dedykowane do transportu pieniędzy w walizkach farbujących. Są to artykuły przeznaczane do przesyłania gotówki, ich protekcja polega na tym, iż w wypadku kradzieży aktywowany jest system malujący, który trafia do wnętrza koperty oraz na stałę zabarwia choćby dziesięć procent każdego banknotu.

Niepowtarzalnym z gatunków foliopaków bezpiecznych są worki na bilon. Z racji na to że muszą wytrzymać duże obciążenie i być niewrażliwe na rozcięcie przez ostre krawędzie monet, sporządzane są ze specjalnej – grubej oraz silnej – koekstrudowanej folii LDPE. W przypadku worków, które muszą utrzymać parę kg drobnych, wykorzystuje się dość szeroką taśmę z rękojeścią. Do wydawania zasiłków kasowych wykorzystuje się malutkie woreczki strunowe.

Koperty SecureBAG znalazły już wszechstronne zastosowanie w zbieraniu próbek pros, żywności, kukurydzy, rzepaku, antracytu i pozostałych artykułów drobnych. Jeszcze większe użycie kopert bezpiecznych spowodowało, że są dostępne we wszystkich normalnych formatach, dzięki temu bynajmniej nie ma kłopotu z dopasowaniem pożądanego rozmiaru koperty do chronionych produktów.

Dowiedz się więcej: foliopaki kurierskie