Czy mechanik musi mieć pozwolenie na prowadzenie własnego biznesu?

Written by Angelika

Czy mechanik musi mieć pozwolenie na prowadzenie własnej działalności?

    Chciałbyś otworzyć w najbliższych dniach warsztat mechaniczny? A więc musisz funkcjonować w zupełności zgodnie z prawem. Odnośnie tego zapewne żaden mechanik nie powinien miewać wątpliwości. Nikt nie powiedział, że założenie warsztatu jest takie łatwe. Jednakowoż dasz sobie radę.

    Bez cienia wątpliwości należy najpierw wertować z większą dokładnością fora dyskusyjne. No co jak co, ale bardzo często właśnie na forach znajdziemy wiele interesujących porad o pozwoleniach. Często mechanicy chętnie chcą dzielić się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami. To niesamowicie pocieszające, ponieważ nasze początki zapewne nie są łatwe.

    Miejmy na uwadze, że jeśli będziemy wykonywali usługi montażowe, tzn. chodzi o instalację gazu, bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy mieć stosowne uprawnienia. Ta sama sytuacje jeżeli będziemy grzebali w elektronice czy silniku. Wiadomo, że choć większość usług motoryzacyjnych nie stanowi dla fachowego mechanika większego problemu, to jednakowoż istnieją niektóre zagadnienia, które wymagają stosownych uprawnień. I dobrze, w końcu rozchodzi się w tej chwili o bezpieczeństwo!

    Trzeba posiadać także posiadać pozwolenie środowiskowe. To przecież oczywiste, że w szczególności po wejściu Polski w struktury UE, wszystko co związane z ekologią jest szalenie ważne. Trzeba mieć nadzieję, że Polska będzie właśnie takim krajem, w którym mechanicy potrafią zadbać o środowisko naturalne.

    W skrócie – pozwolenia są w istocie niezbędne, chociaż na szczęście nie ma ich aż tak bardzo dużo.

Autor wpisu: taśmy z nadrukiem